Menu

Czy na ślub należy mieć odpowiednie perfumy?

0 Comment


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: stanowczo tak! Tylko od Ciebie zależy, czy będzie to te sam, sprawdzony od dawna zapach, czy też coś zupełnie nowego. Warto zająć się tym zagadnieniem odpowiednio wcześniej, ponieważ ostatnie tygodnie przygotowań do ślubu upłyną z pewnością o wiele za szybko, a nie należy wybierać zapachu na ostatnią chwilę.

 

Zapach pozwala na chwilę przenieść się w świat wspomnień.

 

Zanurzasz na chwilę nos w stercie świeżo wysuszonego prania, przymykasz oczy i nagle czujesz zapach lata i wakacji. Palące się w oddali liście od razu nasuwają skojarzenia z jesienią, a cynamon i goździki to zapach, który nawet w środku lata będzie sugerował, że święta są już naprawdę blisko. Zapachy nasuwają wiele wspomnień, szczególnie tych przyjemnych. W środku miasta mijasz cukiernię oferującą świeże gofry – bardzo prawdopodobne jest to, że od razu pomyślisz o sezonie urlopowym i wypoczynku nad morzem. W jaki sposób możesz wykorzystać takie powracające wspomnienia oraz związane z nimi zapachy?

W ten wyjątkowy dzień postaw na piękne perfumy.

Panna młoda musi zadbać o naprawdę wiele rzeczy. Lista gości, menu, muzyka, kompletowanie stroju… W takim natłoku bardzo łatwo można zapomnieć o drobiazgu, jakim będą perfumy. Tego dnia po prostu sięgamy po ten sam co zawsze zapach i automatycznie się nim psikamy. Czy słusznie? Z jednej strony jest to aromat, który znamy bardzo dobrze – z drugiej jednak są to zbyt często po prostu codzienne perfumy. Dlatego na kilka miesięcy przed ślubem warto zapoznać się z propozycjami w perfumeriach i na stronach internetowych. Jeśli chodzi o perfumy damskie, Chloe posiada wiele ciekawych propozycji chętnie wybieranych przez przyszłe panny młode. To gama delikatnych nut zapachowych, których możesz użyć bez obaw – po latach wystarczy odrobina, by miłe wspomnienia wróciły. Możesz także sięgnąć po klasykę i perfumy sprawdzone przez wiele pokoleń – w ten sposób zyskujesz większą pewność, że będą one produkowane nawet po wielu latach od tego ważnego wydarzenia. Czym jeszcze należy się kierować podczas zakupów? Nawet jeśli chcesz zrobić w tym dniu niespodziankę dla swojego ukochanego, uwzględnij również i jego preferencje. Zbyt ciężki czy duszący zapach może zaskoczyć pana młodego oraz gości, dlatego lepiej nie przesadzać również z ilością. Przed zakupem dobrze jest dokładnie zapoznać z samym zapachem – pozostaw go na skórze przez kilka godzin i sprawdź, w jaki sposób będzie się rozwijał. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki podczas wesela. Gdy już znajdziesz wymarzony zapach, wypróbuj go również wcześniej. Choć uczulenia na perfumy zdarzają się stosunkowo rzadko, to jednak nie warto ryzykować. Po pewnym czasie postanowisz sięgnąć znowu po ten flakonik i w jedną chwilę przywołasz wspomnienia tego wspaniałego wydarzenia oraz nocy weselnej. Możesz także zachować je na specjalne okazje i używać wybranych na ślub perfum podczas świętowania rocznic. Warto, by i pan młody wybrał charakterystyczny zapach, który jednoznacznie będzie mu się kojarzył ze ślubem.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *