Menu

Dlaczego nie warto poprzestawać na jednym flakonie?

0 Comment


Idealnie dopasowane perfumy stanowią nie tylko uzupełnienie stroju – to także nasz zapach, który staje się wręcz wizytówką. W zależności od preferowanych nut zapachowych perfumy mogą być uwodzicielskie, odświeżające, lekkie i kwiatowe bądź wręcz przeciwnie – korzenne i nieomal tajemnicze. Większość osób posiada swój ulubiony zapach, który stosuje na co dzień. To niemal automatyczny nawyk – szybkie psiknięcie przed wyjściem i poranna mgiełka przyjemnego zapachu stają się niemal obowiązkowym punktem wszystkich przygotowań. Jednak nawet ukochane perfumy mogą w końcu się znudzić; co ciekawe nie tylko nam, ale również naszemu najbliższemu otoczeniu.

 

Już po kilku tygodniach przyzwyczajamy się do zapachu swoich perfum. Staje się dla nas codziennością, nie jest już tą oryginalną kompozycją.

 

Jeśli zatem na co dzień wybieramy Chloe, perfumy po pewnym czasie mogą nam się zwyczajnie znudzić. Ten mechanizm działa również w przypadku naszego otoczenia. Współpracownicy, którzy do niedawna chwalili idealnie dobrane perfumy wraz z upływem czasu przyzwyczajają się do nut zapachowych. Również najbliżsi przestają dostrzegać coś wyjątkowego w wybranej przez nas kompozycji. Jeśli już od dawna nie słyszysz komplementów odnośnie Twoich perfum, warto zastanowić się, czy zapach nie stał się już zbyt powszedni. W takim wypadku wiele osób popełnia również błąd polegający na nadużywaniu perfum. Skoro ulubiony zapach przestaje być wyczuwalny, zwiększamy jego dawkę poprzez solidniejsze skropienie się perfumami. Tymczasem efekt wcale nie jest zadowalający: nam i naszym najbliższym zapach wydaje się mało trwały, otoczenie z kolei nie jest zbyt zachwycone, szczególnie w miejscach takich jak autobus czy zatłoczone pomieszczenia. Jeśli następnym razem spotkasz w tramwaju panią o zbyt duszącym zapachu perfum zastanów się, czy nie popełniasz podobnego błędu. W jaki sposób poradzić sobie z problemem „znikających” perfum? Rozwiązanie jest proste – zainwestuj w kolejny zapach. Choć Twój ulubiony może stać się Twoją wizytówką, to jednak warto czasami sięgnąć po nieco odmiany. Jeśli do tej pory Twoje perfumy opierały się przede wszystkim na kwiatowych aromatach, wypróbuj letnie orzeźwienie i lekko cytrusowe nuty. Z kolei na wieczorowe wyjścia możesz dla odmiany spryskać się nieco cięższymi perfumami o orientalnym zapachu.

Warto pobawić się w ten sposób zapachami i wybrać kilka wariantów, które możesz stosować zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

 

W ten sposób zyskujesz pewność, że Twój ulubiony zapach nie znudzi Ci się za szybko oraz możesz odmienić swój wizerunek. Warto również kierować się porą roku przy wyborze perfum. Zimą lepiej sprawdzają się nieco cięższe zapachy o mocniejszych nutach, z kolei latem wiele osób decyduje się na cytrusowe i orzeźwiające lub delikatne kwiatowe nuty. Popadanie w przesadę to oczywiście niezbyt dobre rozwiązanie: decydując się na kilkanaście zapachów ryzykujesz przede wszystkim ich przeterminowaniem. Perfumy przechowywane przez kilka lat mogą się rozwarstwiać, zmieniać zapach, a nawet uczulać, dlatego nie warto ryzykować. Lepiej dobrać kilka sprawdzonych i często używanych zapachów niż kolekcjonować perfumy i używać ich wyłącznie do dekoracji toaletki.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *