Menu

Dlaczego perfumy są drogie?

0 Comment


Kilkaset złotych za flakonik to dla jednych spora przesada, dla innych – nic dziwnego. Każdy jednak lubi zaoszczędzić, dlatego promocyjne ceny budzą zwykle duży entuzjazm. Kiedy należy zwrócić na nie baczniejszą uwagę? Wiele drogerii organizuje często promocje na wybrane zapachy – dzięki temu ulubione perfumy można kupić nawet za połowę ceny. To dobry sposób na uzupełnienie zapachów lub wybór prezentu, ponieważ w przypadku takich zakupów mamy pewność, że jest to oryginalny produkt. W przypadku sklepów internetowych ceny są niższe, a promocje częste, jednak tu należy jednak zwrócić uwagę na źródło zakupów. Znane i polecane strony będą posiadały w swojej ofercie droższe produkty, jednak są one oryginalnymi zapachami.

 

Tymczasem aukcje internetowe i ogłoszenia na lokalnych portalach ogłoszeniowych oferują perfumy w atrakcyjnej cenie, ale dość wątpliwej jakości.

 

Przede wszystkim produkty nieoryginalne są jedynie wzorowane na znanych markach – nie jest to jednak odwzorowanie idealne, więc sam zapach może się znacząco różnić. Jeśli do tej pory używałaś oryginalnych perfum i postanowiłaś kupić po okazyjnej cenie buteleczkę z niepewnego źródła, może się okazać, że trafiłaś na zupełnie inny zapach. Nawet jeśli będzie on zbliżony do oryginalnego, jego trwałość również pozostawia wiele do życzenia. Niewykluczone, że już po kilku dniach użytkowania będziesz żałować pochopnego zakupu i szukać oryginalnych perfum o sprawdzonych składnikach i przede wszystkim recepturze. W sklepie internetowym perfumy Chloe możesz kupić w promocyjnej cenie – zamiast ryzykować i oszczędzać kilkanaście złotych lepiej postawić na produkt oryginalny. Podróbki perfum są także wzorowane na oryginalnych zapachach pod względem opakowania. Rażące różnice w nazwie, kolorystyce czy kształcie wykryjesz od razu, wiele zamienników jest jednak bardzo sprytnie upodobnionych do podrabianych zapachów.

Flakoniki mogą różnić się od siebie nieznacznie, a drobne detale będą miały związek ze zmianą ceny, ale również niższą jakością. Aby zapobiegać takim sytuacjom korzystaj wyłącznie z usług sprawdzonych sprzedawców lub dokładnie porównuj oferty. Niewykluczone, że ktoś będzie chciał sprzedać Twój ulubiony zapach, ponieważ otrzymał nietrafiony prezent – zachowaj jednak czujność i poproś o realne zdjęcia produktu. Możesz poszukać także opisów na stronach internetowych: coraz więcej osób przestrzega przed zakupem podróbek, więc możesz przeczytać o wszystkich niuansach pozwalających odróżnić oryginał od tańszych odpowiedników.

 

Pamiętaj, że w przypadku markowych perfum cena flakonu to nie tylko realny koszt wyprodukowania zapachu, ale również wydatek związany przede wszystkim z jakością i renomą.

 

Różnicę pomiędzy tanią podróbką a oryginalnymi perfumami jesteś w stanie wyczuć niemal natychmiast, a skoro Ty, to również Twoje otoczenie. Zamiast zatem szukać tanich i nieskutecznych rozwiązań, podaruj sobie odrobinę luksusu i wybierz swój ulubiony zapach w renomowanym sklepie internetowej, drogerii czy perfumerii.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *