Menu

Jak przechowywać perfumy?

0 Comment


Codzienna rutyna przejawia się przede wszystkim w organizacji: ustawiamy w wybrany przez siebie sposób kosmetyki w łazience, produkty do makijażu umieszczamy w kąciku do makijażu, a biżuteria i akcesoria również znajdują się w wyznaczonym miejscu. W ten sposób łatwiej jest zachować porządek i uniknąć nerwowej porannej krzątaniny oraz poszukiwania niezbędnych przedmiotów. Staramy się zatem wprowadzać ład i organizację za pomocą szuflad, pudełek czy organizerów. Jak natomiast wygląda to w przypadku perfum?

 

Słońce – wróg Twoich ulubionych zapachów.

 

Piękna kompozycja z kwiatów doniczkowych, flakoników perfum i zdjęć na parapecie z pewnością robi wrażenie. O ile jednak od razu zauważysz, że ostre słońce zaszkodzi kwiatkom, to jednak możesz przeoczyć taki efekt w przypadku perfum. Będą pięknie prezentować się w promieniach słonecznych delikatnie grających w złotych czy szklanych elementach flakonu, a liczne załamania i odbicia sprawiają, że całość sprawia wrażenia dzieła sztuki. Takie piękne kompozycje warto utrwalić na zdjęciu, a następnie przeorganizować – perfumy nie lubią takich ciepłych i nasłonecznionych miejsc. Parapet w okolicy grzejnika czy taca ustawiona w pełnym słońcu sprawią, że zapach bardzo szybko straci swoją jakość i pierwotne właściwości, perfumy zaś rozwarstwią się. Podobnie dzieje się w przypadku flakoników pozostawionych w samochodach. Podczas dnia w środku (szczególnie latem) panuje wysoka temperatura, nocą z kolei pojawia się chłód, który także może zaszkodzić ulubionym perfumom. Nie warto zatem ryzykować – lepiej wygospodarować odpowiednie miejsce dla naszych flakoników.

Jak zorganizować przestrzeń dla perfum?

 

Jeśli posiadasz swoje trzy ulubione zapachy, których używasz niemal codziennie, możesz bez problemu umieścić je na swojej toaletce czy szafce. Jedynie w przypadku gorących dni zwróć uwagę, czy promienie słoneczne nie padają przez większość dnia na to miejsce, w którym zostawisz swoje flakony. Prawdopodobnie zużyjesz je jeszcze zanim zdążą się zepsuć, więc nie musisz panikować. Jeśli jednak skusiłaś się na kilka opakowań podczas promocji, należy odpowiednio się nimi zająć. Nie ma sensu układanie wszystkich buteleczek w jednym miejscu – łatwo o pomyłkę i naruszenie nowego flakonu przed zużyciem poprzedniego. Perfumy damskie (Chloe i inne marki) posiadają piękne buteleczki, jednak przed otwarciem lepiej przechowywać je w suchym i chłodnym miejscu. Nie musi to być od razu piwnica czy schowek pod schodami – w zupełności wystarczy wnętrze komody czy szuflady. Choć wielu zwolenników umieszcza je również w łazienkowych szafkach, nie jest to najlepsze rozwiązanie. W łazience panuje bowiem zwykle wyższa temperatura oraz o wiele wyższa wilgotność. Co prawda nowe perfumy będą zapakowane w folię ochronną oraz kartonowe pudełko – nie ma jednak sensu nadmiernie ryzykować. Na łazienkowej półce świetnie sprawdzi się używany najczęściej zapach – w ten sposób pozostaje zawsze pod ręką.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *