Menu

Perfumy a pory roku

0 Comment


Nadejście zimy wiąże się przede wszystkim ze zmianą garderoby. Zwiewne sukienki lądują w szafie i cierpliwie czekają na swoją kolej, zaś na pierwszy plan w szafie wybijają się szaliki, swetry, ciepłe spódnice oraz czapki. Zmienia się również nasza pielęgnacja – latem skóra potrzebuje ochrony przed słońcem oraz nawilżenia, zimą z kolei stawiamy na kosmetyki chroniące twarz i dekolt przed działaniem mrozu. Czy w przypadku perfum również należy przeprowadzać sezonowe zmiany?

Latem lekkie, zimą – cięższe: to najczęstszy podział.

 

Wiele osób deklaruje, że wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy chętniej sięgają po lekkie i orzeźwiające zapachy, zimą z kolei bardziej odpowiadają im korzenne i orientalne aromaty. To dość intuicyjny podział: latem poszukujemy orzeźwienia i ochłodzenia, zimą z kolei zależy nam na cieple i zapachach mile otulających podczas krótkich dni i zimnych wieczorów. Dlatego jeśli czujesz w powietrzu zbliżającą się wiosnę i zapowiedź długich, ciepłych dni, możesz przyspieszyć jej nadejście poprzez zmianę perfum na lżejsze i delikatniejsze. Analogicznie w przypadku, gdy zaczynają się przymrozki, a Ty wyjmujesz z szafy ulubiony sweter – pamiętaj także o swoich jesienno – zimowych perfumach. W ten sposób zyskasz odrobinę przyjemności i wsparcia również podczas tych trudnych i chłodnych dni. Latem takie cięższe i mocniejsze zapachy stają się mocniej odczuwalne; czasami na tyle mocno, że męczą nie tylko nas, ale również osoby z naszego najbliższego otoczenia. Bardzo często możesz spotkać osoby, które pachną naprawdę intensywnie – czasem wywołując nawet ból głowy wśród pozostałych. Świeże zapachy są z reguły lżejsze i mniej drażniące, więc wiele osób sięga właśnie po nie podczas lata.

 

Podział na perfumy dobrane do pór roku jest bardzo umowny.

 

Co jednak zrobić w przypadku gdy odpowiadają nam nasze ulubione perfumy i nie chcemy ich w żaden sposób zmieniać? Na szczęście nie musimy tego robić – tak naprawdę ważne jest, by zapach podobał się nam samym oraz naszym najbliższym oraz by nie przesadzić z jego ilością. Jeśli zachowamy umiar, nawet podczas gorących miesięcy nasze cięższe i korzenne perfumy nie będą raziły nikogo w pobliżu. Wiele zapachów to również propozycje całoroczne. Perfumy damskie Chloe są tego doskonałym przykładem – świetnie sprawdzą się zarówno podczas upalnego lata w mieście, jak i przy zimowych szaleństwach na śniegu. Jeśli masz poczucie, że Twoje dotychczasowe perfumy nie nadają się na lato, możesz spróbować znaleźć ich delikatniejszą wersję. Wody toaletowe, orzeźwiające i nawilżające mgiełki do ciała czy balsamy są świetnym rozwiązaniem podczas ciepłych miesięcy. Dzięki nim możesz cieszyć się ulubionym zapachem przez cały rok. Z kolei jeśli masz poczucie, że Twoje ulubione cytrusowe perfumy nie nadają się podczas zimowych miesięcy, możesz łączyć zapachy poprzez stosowanie perfumowanych balsamów, mgiełek do ciała czy odżywek do włosów. Nie bój się eksperymentować – zaskakujące połączenia mogę okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto od czasu do czasu zajrzeć do drogerii czy perfumerii, by przejrzeć nowości.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *