Menu

W jaki sposób cieszyć się ulubionym zapachem również podczas podróży?

0 Comment


Planujesz wyjazd na urlop lub podróż służbową? A może chcesz wyjechać na weekend? Przed Tobą sporo przygotowań. Pakowanie ubrań, kosmetyków i wszystkich niezbędnych przedmiotów zabiera czas i dla wielu osób jest irytującą czynnością. Często zdarza się także, że zapominamy o najważniejszych rzeczach i po przyjeździe na miejsce musimy od razu wybrać się na zakupy. Aby nie dać się w ten sposób zaskoczyć, dobrze jest przygotować wszystko nieco wcześniej i pakować się w sposób systematyczny. Przed planowanym dłuższym wyjazdem możesz zająć się na przykład kwestią perfum.Możesz po prostu zostawić swoje ulubione perfumy w domu.

 

To najprostsze rozwiązanie – po prostu robisz sobie kilka dni przerwy. Chowasz ulubiony flakonik do szafki lub komody, a w podróż zabierasz ze sobą delikatną mgiełkę zapachową lub w ogóle rezygnujesz z kosmetyków zapachowych. Jeśli jest to weekendowy wypad nad jezioro z przyjaciółmi, możesz nawet nie odczuć braku swojego zapachu. Co jednak, jeżeli wybierasz się w podróż i masz w planach ważną uroczystość, spotkanie lub po prostu nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez ulubionego zapachu? Z pomocą przychodzą producenci, którzy często decydują się na miniaturowe wersje swoich produktów. Możesz zamówić próbki lub specjalnie wykonane odlewki, dzięki którym niewielkie opakowanie perfum zastąpi piękny i elegancki flakon. Nie zawsze masz możliwość podróżowania ze swoimi perfumami – zwłaszcza w przypadku lotów samolotem musisz brać pod uwagę wszystkie obostrzenia. Dlatego nie ryzykuj i ulubione perfumy damskie Chloe pozostaw w domu, by nie przedłużać i komplikować dodatkowo odprawy celnej. Linie lotnicze posiadają na swoich stronach wszystkie informacje odnośnie przewożenia płynów, dlatego zapoznaj się z nimi odpowiednio wcześniej.

Odlewanie na własną rękę, czyli praktyczne miniaturki.

 

Nie tylko przelot samolotem wymusza pewne ograniczenia bagażu: często jest to również pojemność naszych toreb, plecaków czy walizek. Jeśli planujemy dłuższe trasy z pełnym obciążeniem, każdy dodatkowy kilogram ma znaczenie. W jednym i drugim przypadku miniaturowe kosmetyki będą najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku krótkich wyjazdów. Jeśli nie masz możliwości zakupu małego płynu do demakijażu czy żelu pod prysznic, możesz skorzystać z dostępnych w drogeriach pojemniczków. Coraz częściej można znaleźć wśród nich specjalne fiolki z atomizerem. Mechanizm ich użycia jest bardzo prosty: wystarczy zamocować opakowanie ze specjalnym mechanizmem do końcówki atomizera flakonu i napełnić fiolkę. W ten sposób zyskujesz własnoręcznie wykonaną próbkę ulubionych perfum i jednocześnie oszczędzasz miejsce w bagażu. Nie musisz obawiać się zniszczenia pięknych flakonów, co ma znaczenie w szczególności wówczas, gdy chodzi o drogie markowe zapachy. Tego typu pojemniki podróżne możesz znaleźć na wielu aukcjach internetowych, jednak warto sięgać po te z nieco wyższej półki – choć ich cena jest wyższa, to jednak zyskujesz pewność, że buteleczka nie rozszczelni się po napełnieniu. W ten sposób możesz stracić całą odlewkę, a niewykluczone, że zniszczyć również resztę bagażu. Nie ryzykuj i wypróbuj takie rozwiązanie odpowiednio wcześniej.

 

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *